Jak zrobić serwer minecraft?

29.07.2021

arena pvp z serwera minecraft survival lakemc

Minecraft na przestrzeni lat stał się jedną z najpopularniejszych gier na świecie, dlatego tego tytułu nie trzeba przedstawiać. Dużym czynnikiem, który spowodował wzrost popularności Minecrafta jest możliwość gry wieloosobowej rozgrywka, wtedy odbywa się na serwerach. A jak stworzyć osobisty serwer Minecraft?

Serwer Minecraft- od czego zacząć?

Pierw warto wiedzieć, iż wszystkie serwery minecraftowe potrzebują specjalistycznego oprogramowania, które jest całkowicie darmowe. Miejscem, gdzie możemy to pobrać, jest główna strona gry. Jeżeli zdecydujemy się na pobieranie, wtedy jednocześnie akceptujemy warunki umowy (EULA). Tyczy się ona pomiędzy licencjodawcą, w tym przypadku Minecraftem a użytkownikiem końcowym, czyli my. Warto podkreślić, iż niezbędna będzie najnowsza wersja programu Java. Jeżeli nie mamy pojęcia, jaką wersję używamy, należy wtedy wejść na  oficjalną stronę oprogramowania, zostanie ono  sprawdzona wówczas automatycznie. W przypadku Firefoxa w wersji 64-bit, a także niektórych wydań Chrome może to nie być. W takim stanie rzeczy powinniśmy odwiedzić stronę pobierania oraz ściągnąć aktualną wersję Javy, a następnie ją zainstalować. Chcąc stworzyć serwer Minecraft, zaopatrzmy się w także w Hamachi. W skrócie jest to aplikacja tworząca sieć VPN, dzięki temu działaniu powstaje sieć LAN. Użytkownicy w tej sieci mają możliwość swobodnego wymieniania się plikami czy danymi. Nie będzie to konieczne, kiedy posiadasz własne, publiczne IP.

Voucher: SMCV-VJXSEPVKENCNNH0

Jak stworzyć serwer Minecraft?

Pierw musimy rozpakować archiwum pobrane ze strony Minecrafta. W nazwie powinno mieć aktualną wersja gry (czyli najnowszą), np. minecraft_server.1.10.2.jar. Aby wszystko poszło do przodu, otwórzmy notatnik, może być systemowy lub notepad+  i wpisz/wklej do niego: java-Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui pause. Następnie zapisujemy pod dowolną nazwą, lecz musi posiadać rozszerzenie .bat np. minecratfserver.bat lub serwer.bat. Xmx czy Xms oznaczają ilość wykorzystywanej pamięci (minimum i maksimum). W podamy powyżej przypadku to 1024 MB, czyli 1 GB. Najlepiej dostosujmy te parametry do mocy przerobowych swojej maszyny. Jeżeli wszystko jest już, gotowe to  klikamy, dwukrotnie na stworzony plik. Jeśli w folderze z plikami serwera utworzy się plik tekstowy eula.txt. Otwieramy, wtedy go w dowolnym edytorze np.: notatnik. Musimy wprowadzić zmianę mianowicie z eula=false na eula=true. Podczas tej zmiany zapoznajemy się warunkami użytkowania. Jeśli tego nie uczynimy to serwer Minecraft, zamknie się zaraz po uruchomieniu go.

Voucher: SMCV-VR4GQDDLR3UMJU9

Serwery Minecraft.

Wszelakie serwery Minceraft różnią się między sobą. Niektóre charakteryzują się trybami jak survival, przygoda czy walki PvP. Wtyczki i silniki, które zostały stworzone przez fanów, tego tytułu umożliwiają rozwinięcie skrzydeł na różne sposoby. Przykładowo blokują użytkowanie niektórych komend, ochronę przed hakerami czy pozwalają na tworzenie minigier. Jednakże osoba, która założyła serwer, musi posiadać pewien poziom wiedzy. Kiedy potrzebujemy większy serwer, odpowiednim rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wykupieniu zewnętrznego, na którym będziesz mógł niepodzielnie rządzić i ustanawiać własne reguły. 

Voucher: SMCV-YL3DGPQLZZNGB6V

Voucher odebrać możesz tutaj.